Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Ortaokulu 2000 ve 2004 yılında Dünya Kuran okuma birinciliği olan hafız Selman Okumuş ve 2013 yılında ikinci kez Dünya Kuran okuma birincisi olan görme engelli Ahmet Sarıkaya’yı ağırladı.

Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Ortaokulu 2000 ve 2004 yılında Dünya Kuran okuma birinciliği olan hafız Selman Okumuş ve 2013 yılında ikinci kez Dünya Kuran okuma birincisi olan görme engelli Ahmet Sarıkaya’yı ağırladı. Kur’an okuma dalında dereceleri olan 2 isim Kur’an okumayı kolaylaştırmayı amaçlayan bir proje başlattı.

İlk ayağı Konya’da Hafız Selman Okumuş tarafından başlatılan proje, Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşti. Düzenlenen etkinlikte konuşan Selman Okumuş, “Öncelikle Konya Valisi Muammer Erol Bey’e Milli Eğitim Müdürü Mukadder Köseoğlu’na bu okulun kapılarını sonuna kadar açan Okul Müdürümüz Yusuf Fidan’a çok teşekkür ediyorum. Bizi yoktan var eden Yüce Yaradan bize Kuran’ı göndermiş neden onu okuyalım diye Kur’an ne demek kavimleri insanları en doğru yolan ileten yönlendiren dosdoğru bir yol demektir. Çocuklar Kur’an-ı Kerim’i kim çok okursa dünyada huzurlu olur Kur’an-ı Kerim’i kim çok okursa parmakla gösterilen olur efendimizin müjdesine mazhar olur.” diye konuştu.

Okumuş’tan sonra kürsüye gelen yine dünya dereceleri olan Hafız Ahmet Sarıkaya Kur’an okudu. Program, Hafız Selman Okumuş’un sunuculuğunda öğrencilerin Kur’an, ilahi ve kaside okumalarıyla devam etti. Soru cevaplarla bilgi yarışmanın da gerçekleştiği programda sorulara doğru cevap veren çocuklar Selman Okumuş tarafından ödüllendirildi. Program, Okumuş tarafından dağıtılan Kuran okumayı kolaylaştıran cüzlerin kendisi tarafından imzalanmasıyla sona erdi.