Soma’da meydana gelen ve tüm yurdu yasa boğan maden kazasına Özel Marmara Evleri İhlas İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri duyarsız kalmadı.

Soma’da meydana gelen ve tüm yurdu yasa boğan maden kazasına Özel Marmara Evleri İhlas İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri duyarsız kalmadı. Duygu ve düşüncelerini kağıtlara resmeden öğrenciler yaşanılan acıyı kendi gözlerinden yansıttı.

GÖRSEL SANATLAR DERSİNİN KONUSU ‘SOMA’

Bu haftaki görsel sanatları dersinin Soma olmasından yola çıkan öğrenciler yaşanılan acıyı resimlerle gösterdi. Hazırladıkları resimleri sergileyen öğrenciler bir daha böyle acı yaşanmamasını temenni etti. Öğrencilerin yaptıkları resimler okulun resim panosunda sergilenmeye devam ederken, İhlas Koleji Okul Müdürlerinden Sebahattin Kazaz da tüm yurdun büyük bir acı yaşadığına dikkat çekti. Küçük büyük herkesin bu olaydan derinden etkilendiğini dile getiren Kazaz, öğrencilerinin de bu vahim olaya duyarsız kalmadığını söyledi. Kazaz, ayrıca kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diledi.

İhlas Koleji öğrencilerinin Soma’da meydana gelen kazayla ilgili tepkileri sadece resim yapmakla sınırlı kalmadı. Özel Bahçelievler İhlas İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri Soma’ya desteklerini göstermek için okul bahçesinde bir araya gelerek Soma kelimesinin her harfi için kendilerinden zincir oluşturdu. Öğrenciler bu güzel çalışmayla Soma’daki acıyı paylaştıklarını ifade ettiklerini söyledi. – İSTANBUL