Bolu’da fedakar eş; karısının ender görülen bir hastalığa yakalanmasının ardından hem çocuklarına bakıyor hem eşini sırtında taşıyarak tedavisi için kapı kapı dolaşıyor.

Bolu’da fedakar eş; karısının ender görülen bir hastalığa yakalanmasının ardından hem çocuklarına bakıyor hem eşini sırtında taşıyarak tedavisi için kapı kapı dolaşıyor.

Bolu’da 2005 yılında evlendiği karısının ender görülen bir hastalığa yakalandığını öğrenen 35 yaşındaki Hüseyin İlhan, başta zehirli guatr teşhisi konulduğunu söyledi. Ameliyata alınan eşinin 3 gün sonra tekrar rahatsızlandığını söyleyen fedakar eş, Nursel İlhan’da görülen yememe problemleri ile birlikte tekrar hastane yollarına düştüklerini belirtti. Bir süre mide yoluyla beslenen anne Nursel İlhan’a, tüm tetkiklere rağmen net bir teşhis konulamıyor. Ankara’da eşine ender görülen motor nöron hastalığı teşhisi konulduğunu söyleyen Hüseyin İlhan, bazı doktorların ‘tedavisi yok’ sözlerini dinlemeyerek İstanbul’da dertlerine çare arıyor.

Bu süre zarfında küçük kızlarının ve eşinin bütün kişisel bakımlarını yerine getiren örnek eş, dört yıl önce belden aşağısı tutmayan eşini sırtında taşıyor. Kızlarının eğitimlerinden geri kalmaması için de var gücüyle çaba harcayan Hüseyin İlhan, “4 yıldır eşim yatalak. Belden aşağısı tutmaz oldu. İki çocuğum var. Onların yemesi, içmesi, yıkaması, giydirmesi her şeyleri ile ben ilgileniyorum. Annem ve babam yaşlı olduğu için gelemediler yanımıza. Eşimin anne ve babası bakmadılar. Yardımcı olmuyorlar. İlgilenmediler. Ben ayrılmak istemedim eşimden. İki tane kız çocuğum var. Başları bükük kalmasın istedik. Kendimi eşime ve çocuklarıma adadım. Allah ne kadar ömür verirse bakmaya da mecburum ve bakacağım. Tüm hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum. İnşallah yurt dışına gidip eşimin tedavisi için elimden her geleni yapmaya hazırım.” dedi.

Aileyi ziyaret eden Kimse Yok Mu Derneği Bolu Şube Müdürü Ali Kavaz, “Dün bir duyarlı kardeşimiz aradı bizleri. Bu kardeşimizin çok mağdur olduklarını ve hastalıklarının ileri derecede olduklarını söyledi. 33 yaşında genç bir kardeşimiz. Dernek olarak özellikle hayırseverlere seslenmek istiyoruz. Bu kardeşlerimize sahip çıkalım, iki tane evladı var. Kardeşimizi tebrik ediyorum. Beş yıldan beri çocuklarına ve eşine bakıyor. Biz de dernek olarak onların gıda ve giyim yardımlarını karşılayacağız. Çocuklara, önümüzdeki dönem burs taahhüdünde bulunuyoruz.” diye konuştu. Kavaz, Ankara’da birkaç görüşme yaptıklarını ve Nursel İlhan’ın tedavisi için hayırseverlerin daha çok duyarlı olması gerektiğini belirtti.