BESAŞ’ta iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

BESAŞ’ta iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

İş sağlığını prensip edinen BESAŞ, az riskli işletmeler statüsünde yer almasına rağmen, İş Sağlığı ve Güvenli Kurulu’nu iki ayda bir topluyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu Başkanlığını BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş üstlenirken, İSG Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan yürütüyor.

İş Sağlığı ve Güvenlik Kurulu İş Güvenliği Uzmanı Musa Yıkılmaz, İşyeri Hekimi Hakan Siviş, Personel Yöneticisi Mahir Kandemir, Sivil Savunma Uzmanı Saim Zengin, Ustabaşı Bekir Ovalı, Sendika Temsilcisi Hilmi Dursun, Çalışan Temsilcisi Mehmet Birinci, Üretim Yöneticisi Özhan Özdemir ve Teknik Hizmetler Birimi Yöneticisi Mümin Kuşçu’dan oluşan 10 asil üyeden oluşuyor.

Kurulun çalışmaları hakkında bilgi veren Besaş Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan; “BESAŞ olarak sıfır iş kazası ve meslek hastalığı hedefine ulaşmak için sürekli tehlikeler ve riskler için tedbirler alıp uygulamak ve bu konuda örnek şirket olabilmek yolunda çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Aydoğan, “BESAŞ olarak biri haberli biri habersiz olmak üzere her yıl 2 defa yangın tatbikatı düzenliyoruz. Yönetim olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda yapılacak faaliyetler için kaynak ayırarak, tüm çalışanlarımızın güvenlik kültürünü benimseyip uygulaması için eğitim ve diğer tüm çalışmalarımıza sürekli devam ediyoruz” diye konuştu. – Bursa