Artık bütün Windowslar yavaş yavaş Windows 7 olmaya başladı. Bütün bilgisayar firmaları Windows ile anlaşmalara vardı hatta geçenlerde kendi sitemizdende açıkladığımız Windows 7 stoklarının tükendiği haberide Windows 7 nin nekadar yaygınlaşıcağının bir haberi. Peki bu Windows 7′de kendi temanızı nasıl oluşturabilirsiniZ?

Aslında çok basit aşşağıdaki resimde göreceğiniz şekilde masa üstünüzde sağ tuşla tıklayarak “Kişiselleştir” sekmesine basmanız harika bir tema yapmanız için ilk adım olacaktır
Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan isterseniz hazır temaları seçebilir, isterseniz internetten yüklediğiniz tema paketlerini düzenleyebilir istersenizde kendi temanızı yaratabilirsiniz. Öncelikle aşşağıdaki resimde gördüğünüz pencerede herhangi bir temayı seçip (Önerilen: Windows’un kendi temasıdır) aşşağıdaki “Masaüstü Arka Planı” yazan butona bastığınızda masaüstünüzün arka planını ayarlarsınız, hemen sağındaki buton ile en aşşağıdaki pencere (toolbar) rengini seçersiniz. “Sesler” bölümünden de anlayacağınız üzere Windows 7 işlem seslerini seçersiniz. Son olarak “Ekran Koruyucusu” butonundan ekran koruyucunuzu seçerek temanızı yaratmış olursunuz.

Resimin büyük hali için üzerine tıklayınız.

Bazı Windows 7 sürümlerinde “Bu sürüm tema paketlerini desteklememektedir” gibi bir yazı çıkmakta bu sürümlerin yükseltilmesi gerekmektedir.

Not: Bu anlatım Windows 7 Ultimate bir bilgisayarda gerçekleştirilmiştir.