Spor Toto Süper Lig’in 13.haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalan Galatasaray’da sular iyice ısındı.

Fatih Terim’in ayrılmasının ardından takım içinde de bazı kutuplaşmaların olduğu ve futbolcuların aralarında gruplaştığı iddiaları gündeme gelmişti.
sabri-melo2
– HER ŞEY 37.DAKİKADA BAŞLADI –

Bu iddiaları doğrular bir olay ise Kasımpaşa ile oynanan maçın 37.dakikasında yaşandı.

Mücadelenin 37. dakikasında Kasımpaşalı Donk ile yaşadığı bir pozisyon sonrasında tartışmaya giren Melo, daha sonra takım kaptanı Sabri ile tartıştı.

Felipe Melo’yu olay bölgesinden uzaklaştırmak isteyen Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu, takım arkadaşından beklemediği bir tepki aldı.

Brezilyalı yıldız Melo, kendisini sakinleştirmeye çalışan kaptan Sabri’yi kolundan iterken, ikili bir süre de sözlü laf dalaşına girdi.

Kaptan Sabri Sarıoğlu’nun daha sonra olay bölgesinden uzaklaşmasıyla ikili arasındaki tartışma saha içinde son buldu gibi gözükse de, bu tartışmanın soyunma odasına taşındığı ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılı kulübe yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre, Sabri ile Melo’nun saha içindeki tartışmayı soyunma odasına taşıdığı ve oyuncuların neredeyse yumruklaşmak üzereyken araya giren takım arkadaşları tarafından sakinleştirildiği öğrenildi.

– SABRİ KAPIYI YUMRUKLADI –

Devre arasında soyunma odasına herkesten önce giden Sabri’nin, soyunma odası kapısında Melo’yu beklediği, beklediği sırada kapıyı yumrukladığı ve Brezilyalı yıldız gelince “Sen ne yaptığını sanıyorsun. Karşında Galatasaray’ın kaptanı var. Bana saygın yoksa, bu formaya saygı duy. Burası babanın çiftliği değil” diye Türkçe bir şekilde çıkıştığı, bu sırada Melo’nun da Sabri’ye İngilizce bir küfürle karşılık verdiği ve kaptanın üzerine yürüdüğü belirtildi.

– 4 OYUNCU ZOR YATIŞTIRDI –

İkilin tam yumruklaşmak üzereyken araya Drogba, Selçuk, Burak ile Eray’ın girdiği, ve tartışmayı yatıştırdığı bildirildi.

– TUGAY KERİMOĞLU İKİ İSİMLE DE KONUŞTU VE… –

Daha sonra Mancini’nin yardımcısı Tugay Kerimoğlu’nun iki isimle de ayrı ayrı konuştuğu ve olayı şimdilik tatlıya bağladığı da bize gelen diğer bilgiler arasında.