Emanuel Emenike ve Pier Webo’nun sakatlıklarına rağmen transfer dönemini kadroya takviye yapmadan geçen Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal, Sivasspor maçı için yeni oyun planını devreye sokuyor.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Sivasspor maçına yeni oyun planıyla çıkmaya hazırlanıyor.

Emenike ve Webo’nun yokluğunda hücum hattını Dirk Kuyt ve Moussa Sow ikilisi ile oluşturmayı planlayan deneyimli teknik adam, sakatlanan iki forvetinin yokluğunda gol bölgesini Sow ve Kuyt’a emanet edecek. Yanal Sivas maçı öncesi iki futbolcusu ile bir görüşme yaptı ve hazır olmalarını istedi.

Ersun Yanal’ın forvet hattındaki değişimle birlikte sezonun formda ismi Caner Erkin’i orta sahaya kaydıracak. Tecrübeli hoca, hazırlık maçlarında zaman zaman orta saha hattında görevlendirdiği başarılı oyuncudan gol bölgesine daha fazla destek vermesini istedi.
reklam
Caner’in orta sahaya geçmesi ile oluşacak savunmanun sol kanadındaki boşluğa ise sene boyunca forma özlemi çeken Michael Kadlec’in monte edilmesi bekleniyor.

Sene boyunca yabancı kontejyanı problemi sebebiyle kadrodan uzak kalan tecrübeli oyuncuya ‘Hazır ol’ talimatı veren Ersun Yanal, Kadlec’in alternatifi olarak da Antalya kampında hayal kırıklığı yaratan Hasan Ali Kaldırım’ı bekletiyor.