derbi-2

 

 

 

 

 

 

Fenerbahçe’de Beşiktaş derbisi öncesinde tek hedef galibiyet.  Derbi hazırlıklarını Emre Belözoğlu’ndan yoksun olarak sürdüren sarı lacivertlilerde teknik direktör Ersun Yanal’ın orta saha kurgusunu belirlediği öğrenildi.

Emre’nin yokluğunda Mehmet Topal – Alper ve Meireles üçlüsüne görev vermeyi planlayan tecrübeli teknik adamın, özellikle rakip yarı alanda kapılacak toplarla Beşiktaş’ı vurmayı planladığı belirtildi.

Beşiktaş’ın etkili hücum silahları ve hücum varyasyonlarını önlemek için ön alanda baskı yaparak oynamayı planlayan teknik kadronun yapılan tüm antremanlarda bu yönde çalışmalar yaptığırdığı ifade edildi. Bu konuda Yanal’ın özellikle forvet oyuncuları ile birlikte Alper Potuk’a özel görev verdiği açıklandı.

Pek çok takım açısından zirve yarışını çok yakından ilgilendiren mücadele öncesinde sarı lacivertli taraftarlar da özel bir çalışma içine girdi.

Taraftarların uzun bir aradan sonra kale arkası tribünde koreografi çalışmaları içinde olduğu öğrenildi. Karşılaşmanın biletlerinin tamamının tükendiği açıklanırken stat kapılarınında derbi öncesinde saat 17. 00’de açılacağı kaydedildi.